Nasze kliniki:
Bonarka City Center - Tel.: +48 (12) 298 68 96
Dobrego Pasterza - Tel.: +48 (12) 418 20 30

Z botoxem pozbędziesz się zmarszczek

Oznaką starzenia się skóry są zmarszczki. Które miejsca są szczególnie narażone na ich występowanie? Okolice czoła, oczu, nosa jak również ust są szczególnie zagrożone ich pojawieniem się.

Działanie botoxu

Botox pozwala pozbyć się zmarszczek. Preparat jest najbardziej skuteczny w przypadku bruzd powstałych w konsekwencji marszczenia brwi, wykrzywiania ust itd. Botox wstrzykuje się strzykawką w problematyczne okolice twarzy. Terapia botoxem polega na zastrzykach, które w chemiczny sposób potrafią zablokować łączenie mięśni z nerwami. Wyróżnić możemy też jednak inne metody wygładzania zmarszczek. Możesz połączyć różne preparaty, aby uzyskać zadowalający efekt. Dużą popularnością cieszy się połączenie botoxu z kwasem hialuronowym. Po takim zabiegu, twarz jest wygładzona i młodnieje.

Wskazania i przeciwwskazania

Zabieg wykonać mogą kobiety, pragnące usunąć widoczne zmarszczki. Botox da nam możliwość usunięcia bruzd z okolic oczu, ust, nosa a także czoła. Sprawdzi się także w korygowaniu opadających powiek. To także świetny zabieg dla palaczy. Twarze palaczy łatwiej poddają się procesowi starzenia się skóry. Toksyna botulinowa oddziałuje również na bruzdy, które uwidaczniają się w okolicy szyi oraz dekoltu. Przeciwwskazania do zabiegu to: ciąża, karmienie piersią, spożywanie preparatów wpływających na krzepliwość krwi, zakażenia i nowotwory skórne jak również opryszczka.

Przebieg zabiegu krok po kroku

Osobą uprawnioną do wykonywania zabiegu jest specjalista. Zabieg przeprowadza się za pomocą jednorazowej strzykawki oraz niedużej igły. Substancje aplikuje się w miejsca, z których chcemy usunąć zmarszczki. Zabieg nie jest długi - trwa około dwudziestu minut. Jest on całkowicie bezbolesny. Jedyny dyskomfort może być związany z ukłuciem. Dawka botoxu dostosowywana jest indywidualnie do potrzeb pacjenta, zabieg ten nie wiąże się zatem z jakimikolwiek zagrożeniami.

Usuwanie zmarszczek botoxem - efekty

Kiedy powinniśmy się spodziewać pierwszych efektów? Poczekać trzeba zazwyczaj 2 dni od wykonanego zabiegu. Najlepsze efekty dostrzegalne są po około dwóch tygodniach. Trwałość efektów zabiegu botoxem to kwestia indywidualna - kilka miesięcy. Efektem zabiegu jest dostrzegalne spłycenie problematycznych bruzd. Dla osiągnięcia zadowalających efektów, należy go powtarzać. Dzięki temu skóra młodnieje.

Czy zabieg wiąże się ze skutkami ubocznymi?

Takie zabiegi kojarzą się mylnie z nienaturalnym wyglądem, chociaż poprawnie przeprowadzone nie naruszą ekspresji naszej twarzy. Lekarze specjaliści troszczą się o to, by zabieg był bezpieczny, a jego efekty zadowalające. Substancje aktywne wprowadzane są tylko konkretne mięśnie. W krakowskiej Vesunie zabieg botoxem wykonywany jest tylko przez lekarzy specjalistów. Koszt botoxu wykonywanego w okolicy ust to od 150 złotych wzwyż.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych zabiegach?

Skontaktuj się z nami