Nasze kliniki:
Bonarka City Center - Tel.: +48 (12) 298 68 96
Dobrego Pasterza - Tel.: +48 (12) 418 20 30

Usuwanie rozstępów

Rozstępy mają charakterystyczny wygląd, dzięki czemu łatwo rozróżnić je pośród pozostałych zmian skórnych. Zwykle występują na udach, brzuchu, pośladkach i ramionach. Początkowo są czerwone, w kolejnych etapach przybierają różne odcienie beżu. Jeśli podejmiemy walkę z tą przypadłością w najwcześniejszym stadium, jest bardzo duża szansa na ich pełne usunięcie. Powody tworzenia się rozstępów to niedobór cynku, zwiększona ilość hormonów płciowych, a także hydrokortyzonu, nadmierny wysiłek fizyczny, zażywanie tabletek glikokortykosteroidowych oraz uwarunkowania genetyczne. Można je jednak usunąć, wybierając zabiegi laserem.

Co jeszcze możemy zrobić?

Rozstępów pozbyć możemy się w różny sposób. Jest kilka podstawowych działań, które nas w tym wspomogą. Trenuj z głową, prowadź zdrową dietę, unikaj wahań wagi ciała oraz nawilżaj skórę. Są to nawyki, które zobowiązują do regularności. Zapobiegają pojawianiu się rozstępów, ale ich nie usuwają. Redukować rozstępy możemy stosując zabiegi laserem. Rozstępy widocznie się zmniejszają już po jednym zabiegu laserem. W przeciwieństwie do mniej nowoczesnych sposobów pozbywania się rozstępów działania laserowe są całkowicie nieinwazyjne. Przez to zabieg jest również bezbolesny. Zabiegi laserem są wyjątkowo efektywne. Zabieg nie wymaga jakiejkolwiek rekonwalescencji. Dla osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów, rekomenduje się przeprowadzenie zabiegu 3-4 razy. Liczba dopasowywana jest indywidualnie.

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg?

Ta innowacyjna metoda pomoże raz na zawsze usunąć rozstępy. Używając lasera, możemy osiągnąć doskonałe efekty. Dostrzegalne efekty pojawiają się już po pierwszej sesji. Ta metoda jest bezpieczniejsza od mniej nowoczesnych metod. Skuteczność zabiegów laserowych zależna jest od ilości rozstępów i ich wieku. Starsze i rozległe zmiany ciężej zlikwidować. Tego typu zabiegi dają zwykle zauważalne efekty, zdarza się jednak, że zabiegi nie są w stanie zlikwidować rozstępów.

Dodatkowe informacje

Rozstępy najlepiej usunąć wówczas, kiedy występuje ich rozwój. Potem zmiany robią się bledsze. W tym okresie możemy zminimalizować rozstępy, jednak skóra nie będzie wyglądała idealnie. Rozstępy powinno się zlikwidować zaraz po ich pojawieniu się. W tym czasie efekty są gwarantowane już po pierwszej sesji zabiegowej. Skutki zabiegów laserem przeważnie zależne są od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Wiązka promieni laserowych powoduje, że skóra się regeneruje. Koszty usuwania rozstępów w krakowskiej klinice Vesuna rozpoczynają się od 100 złotych. Możemy wybrać także pakiety.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych zabiegach?

Skontaktuj się z nami